Uluslararası Performans Geliştirme Koordinatörlüğü

SCIMago Kurumlar Sıralaması

Scimago kurumlar sıralaması 2022 listesinde İstanbul Medeniyet Üniversitesi dünya sıralamasında 696. sırada yer almıştır. Bu yıl 4363'ü üniversite olmak üzere toplam 8084 kurum sıralandı. Ulusal düzeyde, IMU, 132 Türk üniversitesi ve toplam 140 kurum arasında 29. sırada yer aldı. IMU, Araştırma, İnovasyon ve Toplumsal performanslara ilişkin göstergelerdeki sıralamasını gittikçe geliştirerek başarısını bir kez daha ıspatladı.

Türkiye'nin en genç devlet üniversitelerinden biri olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Scimago Kurumları Sıralamasında;

- Küresel Toplumsal Etki göstergesinde 244., Türkiye'de 20. sırada

- Küresel Araştırma sıralamasında 410., Türkiye'de 22. sırada

- Küresel İnovasyon sıralamasında 425., Türkiye 35. Sırada yer aldı.

Sonuçlar konu bazında da açıklandı. IMU, Türkiye'de 1. sırada yer aldığı Ekonomi, Ekonometri ve Finans başta olmak üzere tüm öğretim ve araştırma alanlarında Türk üniversiteleri içinde çok iyi bir sıralamayla Scimago endeksinde listelendi.

Global sıralamada Istanbul Medeniyet Universitesi:

Konulara göre sıralamada Istanbul Medeniyet Universitesi:

SCImago Kurum Sıralaması hakkında

SCImago Kurum Sıralaması (SIR), araştırma performansına (%50), inovasyon çıktılarına (%30) ve toplumsal etkiye (%20) dayalı üç farklı göstergeyi birleştiren akademik ve araştırmayla ilgili bir sıralamadır. Bu göstergeler, kurumun Scopus veri tabanı kullanılarak web üzerindeki görünürlüğü ile ölçülmektedir.

Scimago Kurum Sıralamasına erişmek için burayı tıklayın.

Scimago Kurum Sıralamasında IMU profiline erişmek için burayı tıklayın.